Program: LEDEN - ČERVEN 2017

  5. ledna 2017 Paterson   Režie: Jim Jarmusch
USA 2016, 118 min.

Informace o filmu:
Jim Jarmusch (Mrtvý muž, Kafe a cigára) je jedním z nejvýznamnějších amerických nezávislých režisérů a film Paterson je jeho žhavá novinka, která vstupuje do českých kin právě ve čtvrtek 5. ledna 2017.Paterson (Adam Driver) je řidič autobusu ve stejnojmenném městečku Paterson. Každý Patersonův den je zdánlivě stejný jako ten předešlý: projíždí trasou své linky, pozoruje město ubíhající před čelním sklem a poslouchá úryvky rozhovorů. Píše básně do notýsku, jde na procházku se psem, zastaví se v baru vždy jen na jedno pivo a přichází domů za svou ženou Laurou. Život Laury je pravým opakem – vše v něm se neustále mění a každý den přináší nové sny a nápady. Film je příběhem vítězství a porážek všedního dne a krásy, která se skrývá i v těch nejmenších detailech. A Jim Jarmusch tohle umí naprosto dokonale!
 více na: ČSFD  26.1.2017 Mrtvý muž   Režie: Jim Jarmusch
USA/Německo/Japonsko 1995

Informace o filmu:
I druhý lednový filmový klub bude patřit králi amerického nezávislého filmu Jimu Jarmuschovi. Tentokrát vás čeká klasika z roku 1995 Mrtvý muž s excelentním Johnny Deppem v hlavní roli. Nenechte si ujít psychedelický western s legendárním soundtrackem Neila Younga. V dalších rolích Gabriel Byrne, Iggy Pop, John Hurt nebo Robert Mitchum.
 více na: ČSFD  9. února 2017 Kontrakt   Režie: Krzysztof Zanussi
Polsko 1980, 108 min.

Informace o filmu:
Film Kontrakt významného polského režiséra K. Zanussiho je kritickým pohledem na mikrosvět dobře situovaných vrstev polské společnosti na sklonku sedmdesátých let. Tvůrce tu divácky přístupnou formou odhaluje pokrytectví, kariérismus a snobismus, ukrývající se za zdánlivou poctivostí a bezúhonností. Právě svou formou, počtem dějových linií, šíří záběru a akčností se tento film poněkud vymyká ze Zanussiho tvorby. Jinak ovšem dále rozvíjí režisérovo ustálené eticko-filosofické téma, jemuž tvůrce zůstává věrný. Nikoliv náhodou připomíná Kontakt námětem i zpracováním Altmanovu Svatbu. Odehrává se ve dvou dnech a popisuje svatbu syna vlivného primáře varšavské kliniky. V drobných epizodách ze svatebního obřadu a oslav jsou velmi přesvědčivě zachyceny charaktery mnoha postav. Ve snímku, který osciluje mezi moralitou, komedií a dramatem, hrají přední polští herci. Kontrakt vznikal současně s dalším autorovým filmem Konstanta.(oficiální text distributora)
 více na: ČSFD  16. března 2017 Amy   Režie: Asif Kapadia
Velká Británie, 2015, 128 min

Informace o filmu:
Kým ve skutečnosti byla dívka, která stojí za slavným jménem Amy Winehouse? Co tato hudební ikona skrývala před okolním světem a proč zemřela v pouhých 27 letech? Celovečerní dokument nechává promlouvat zejména Amy samotnou prostřednictvím dosud nezveřejněných archivních záběrů, rozhovorů, ale především skrze její hudbu a původní texty, které vždy reflektovaly aktuální události jejího života. Vidíme Amy jako obyčejnou dívku s obrovským talentem a touhou zpívat, jako zjevení ohromující hudební fajnšmekry, jako popovou hvězdu obletovanou fanoušky i jako oběť manipulovanou manažery a pronásledovanou bulvárními novináři, unikající k závislostem. Za známým mediálním obrazem ale odhalujeme hlavně Amy, která skutečně touží jen po dvou věcech: opravdové lásce a hudbě.(Aerofilms)
 více na: ČSFD  30. března 2017 Holub seděl na větvi a přemýšlel o životě   Režie: Roy Andersson
Švédsko / Norsko / Dánsko / Francie / Německo, 2014, 100 min

Informace o filmu:
Jako moderní Don Quijote a Sancho Panza, tak Sam a Jonathan, dva cestující prodejci s drobnými cetkami, nás vezmou na kaleidoskopickou toulku lidskými touhami. Na výlet, který nám ukáže krásu jednotlivých momentů lidského života, malichernost druhých, humor i tragédii, které se skrývají uvnitř každého z nás, majestátnost života či lidské slabiny. S panoramatickým výhledem poukazuje holub ze své ptačí perspektivy na lidský stav. Opeřenec je ohromen lidmi – jejich aktivitami, pošetilostmi, pýchami a nervozitou, kterým se snaží porozumět a pochopit je. Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě je třetím závěrečným filmem Anderssonovy trilogie o lidském bytí, ve které se tvůrce snažil vytvořit napětí mezi banalitami a podstatnými věcmi, mezi komickým a tragickým – ukázat protichůdnost a dynamickou povahu existence, zatímco formuje myšlenku, že lidský druh potenciálně směřuje k apokalypse, ale také že její výsledek máme ve svých rukách.(Film Europe)
 více na: ČSFD  20. dubna 2017 Zkouška dospělosti   Režie: Cristian Mungiu
Rumunsko / Francie / Belgie, 2016, 128 min

Informace o filmu:
Jako lékař a občan se Romeo těší úctě obyvatel malého města v Transylvánii. Jeho pověst se začne hroutit, když se ve snaze zajistit nadané dceři lepší budoucnost zaplete do řetězce služeb a protislužeb a ztratí tvář i před svou rodinou.(Aerofilms)
 více na: ČSFD  11. května 2017 Fénix   Režie: Christian Petzold
Německo / Polsko, 2014, 98 min

Informace o filmu:
Červen 1945. Domů do Berlína se vrací zraněná a zjizvená Nelly, která přežila Osvětim. Společnost jí dělá Lene, zaměstnankyně Židovské agentury a Nellyina kamarádka z předválečných dob. Nelly se ještě zcela nezotavila po operaci tváře a navzdory Leniným varováním se vydává hledat svého manžela Johnnyho, životní lásku, který ji odmítl opustit a dlouho ji chránil před nacistickým pronásledováním. Nellyina rodina zahynula během holokaustu. Johnny je přesvědčen, že nepřežila ani jeho manželka. Když ho Nelly konečně najde, Johnny vidí jen ženu, která ho znepokojuje svou podobou s Nelly a odmítá uvěřit, že jde skutečně o jeho ženu. V naději, že tak získá dědictví její rodiny, navrhuje Nelly, aby na sebe vzala identitu jeho zesnulé ženy. Nelly souhlasí a ujímá se role sebe sama. Chce zjistit, jestli ji Johnny miloval i to, jestli ji zradil. Nelly chce svůj někdejší život zpět.(AČFK)
 více na: ČSFD  25. května 2017 Takový je život   Režie: Carl Junghans
Československo, 1929, 63 min

Informace o filmu:
Hrdinkou filmu je proletářská žena a matka. Její muž, uhlíř, propadá alkoholu a zanedbává práci. Po propuštění tráví většinu času v hospodě, kde s kamarády a se svou milenkou, číšnicí, utrácí peníze, které jeho žena vydělala jako pradlena. Žena si uprostřed práce a starostí ani nevzpomene, že má narozeniny, ale sousedé jí přijdou blahopřát. I tento radostný den však končí smutně: muž se opět vrátí opilý. Když v záchvatu zuřivosti začne ničit chudé zařízení domácnosti, žena jej vyžene. Muž se odstěhuje k milence. Jednoho dne se žena při praní těžce opaří a za několik dní zemře. Muž se vrátí domů a vystrojí jí prostý pohřeb, kterého se zúčastní všichni sousedé. Po pohřbu je muž pohostí v blízkém hostinci. Pak se všichni vrátí do svých domovů, jako by se nic nestalo. Vždyť takový je život.(oficiální text distributora)
 více na: ČSFD  15. června 2017 Kolekce krátkých filmů   Režie: ...........
............

Informace o filmu:
...............
 více na: ČSFD

  Program 2016

Pokud chcete, aby vám bylo zasíláno e-mailové upozornění na příští představení, přidejte se k nám na facebooku

Aktuální filmové představení

5. ledna 2017 od 20:00 hod

Mŕtvy muž


USA / Německo / Japonsko, 1995, 121 min
Režie:
Jim Jarmusch Hrají: Johnny Depp, Gary Farmer, Lance Henriksen,
více viz Program
Filmový klub Sedlčany

e-mail: filmac.sedlcany@centrum.cz
Filmový klub Sedlčany
Filmový klub Sedlčany na Facebooku
RSS RSS© L.S. Filmový klub Sedlčany

WebZdarma.cz